MINIŽÁCI – 2 TURNAJE ZA 2 DNY

  • Poslední změna příspěvku:28 listopadu, 2023
  • Rubriky příspěvkuMINIŽÁCI
  • Komentáře k příspěvkuŽádný komentář
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Minižáci zažili víkend plný házené. V sobotu byli na turnaji 6+1 ve Vršovicích a v neděli na turnaji 5+1 na Chodově. Ti šťastnější měli dokonce prodloužený víkend a v pátek se účastnili školní ligy v Miniházené!

Sobotní turnaj pohledem trenérky Lucky:

V sobotu se naši minižáci zúčastnili vůbec prvního turnaje ve “velké házené” 6+1 a zároveň se poprvé setkali se zápasy, ve kterých se počítá skóre.

Hned ráno nás čekal neznámý soupeř – Úvaly. Před utkáním byla z kluků cítit jistá nervozita, která ale naštěstí hned v prvních minutách opadla. Velmi vyrovnaný zápas, který si všichni přítomní diváci užívali, jsme nakonec dotáhli do vítězného konce 14:12. Střelecky nás podržel hlavně Lukáš (6) a Tony (4), ale za zmínku stojí i Adamův (první) gól z křídla.

Druhým soupeřem byl holčičí tým Astry. Bohužel, dle předpokladů, kluci soupeře podcenili a i 7 neproměněných šancích nás stálo prohru v prvním poločase. Naštěstí se kluci vstupem do druhého poločasu probrali a i tento zápas jsme vyhráli, tentokrát 10:7, převážně zásluhou Tonyho s 8 góly.

Dále nás čekal soupeř z Chodova, kterého dobře známe. Celý zápas nás zdobila výborná obrana, kde jsme si zvládli pohlídat jejich klíčového hráče (velká pochvala oběma Tondům). V útoku jsme se ale probrali až v druhém poločase, kdy jsme zvládli dotáhnout 4 brankový náskok soupeře, ale na výhru to nestačilo. Další napínavý zápas skončil 10:12. Velkým pozitivem ale je, že oproti předchozím zápasům se do střelecké listiny zapsalo celkem 6 hráčů.

Poslední zápas s Vršovicemi jsme již byli trochu bez elánu. První poločas jsme dokázali držet tempo, ale velké chyby v obraně, špatné přihrávky a nekoncentrovanost v bráně nás nedovedli ke šťastnému konci a prohráli jsme 11:17.

Celkově hodnotím turnaj jako velmi povedený start do sezóny. Průběžné třetí místo v této velmi vyrovnané “soutěži” nám ukázalo kvality našich hráčů. Zároveň si odvážíme spoustu podnětů, na čem je třeba zapracovat.

 

Nedělní turnaj z pohledu trenéra Matěje a Chata:

V úvodu turnaje jsme měli problémy se začleněním do hry a zpočátku jsme zanedbávali obranné aspekty. Nicméně od druhého zápasu jsme začali systematicky plnit úkoly, které jsme si stanovili. To vedlo k vylepšení naší obrany a k zakládání rychlých útoků. I když jsme individuálně útočili úspěšně, stále nám chybí jistota v souhře.

Jako tým postupně získáváme nové zkušenosti. Zlepšená obrana je solidní základ, který nám umožňuje být agresivnější v útoku. Přesto stále musíme pracovat na lepší souhře během útočné fáze.

Celkově z pozice trenérů turnaj hodnotíme velmi pozitivně, vidíme výrazný pokrok a odhodlání hráčů se zlepšovat.


Napsat komentář