POSTUPUJEME Z PRVNÍHO MÍSTA

 • Poslední změna příspěvku:23 listopadu, 2023
 • Rubriky příspěvkuMLADŠÍ ŽÁCI
 • Komentáře k příspěvku2 Komentářů
 • Čas na čtení:4 minuty čtení

Po nepříliš povedeném turnaji na Chodově nás čekala největší akce v rámci kategorie mladších žáků, celorepubliková soutěž, házenkářský desetiboj. Turnaj ve kterém nezáleží pouze na výkonech v zápasech, ale i na všestranných schopnostech všech hráčů daného týmu.

O Víkendu 18.-19. listopadu se utkala všechna pražská družstva v různých sportovních disciplínách, ve kterých získávaly body do celkové tabulky. Kromě klasické hry, jsme odehráli zápasy s osobní obranou, shootouty, a soutěže ve sprintu na 2x15m, ve skoku do dálky, v hodu míčem do dálky, v hodu na rychlost a v překážkové dráze. Do toho sbíral každý tým body za každého hráče, který dal alespň jeden gól.

Těsný postup o 2 body se nerodil lehce.
První zápas se Sokolem Vršovice jsme osobní obranu prospali, vyhráli jsme shootouty a do hlavní kategorie zápasů jsme vstoupili opět ospalým dojmem. Ten nás dovedl až do stavu, kdy soupeř vedl o 6 gólů a nám zbývalo jen pár minut na otočení zápasu.  Naštěstí se povedl tah s výměnou brankáře, kdy Dan v bráně chytil všechno, co bylo potřeba a Štěpánovi se také dařilo více ve hře než v bráně. Začali jsme postupně otáčet utkání, které jsme díky týmovému výkonu dotáhli do výhry o jeden jediný gól.

V individálních disciplínách jsme se umístili v hodu do dálky a ve sprintu na prvním místě, v překážkové dráze, hodu na rychlost a skoku do dálky jsme skončili na místě druhém. V disciplínách, ve kterých jsme skončili 2. zvítězil 2x Sokol Vršovice a 1x Dukla.

Zápasy s oslabenou Lokotkou a Chodovem jsme zvládli bez ztráty bodu a čekal nás rozhodující zápas s Duklou. Po posledním zápase s Duklou byla z hráčů cítit nervozita, zároveň i chuť vrátit Dukle poslední porážku a poprat se o celkové vítězství. Osobku jsme poprvé hráli tak, jak bychom to od hráčů očekávali, bohužel nepřesnost v zakončení dala Dukle rozhodující náskok a první body získala Dukla. Stále jsme ale byli ve hře o konečné vítězství.
Následovaly shootouty, disciplína ve které jsme si nejvíce věřili. A ukázalo se, že jsme si věřili právem, shootout proměnili i hráči, od kterých jsme to příliš nečekali a zvítězili jsme jednoznačným výsledkem. Body šly za námi a čekalo nás rozhodující utkání, které má hodnotu dvojnásobku bodů. Zde nám pomohly emoce z vyhraných shootoutů a od začátku jsme do zápasu vlétli se sebedůvěrou a chutí dotáhnout utkání do vítězného konce. Vyrovnané utkání skončilo za stavu 9:8 pro nás a zbývala jen poslední střela Dukly ze stříleného volného hodu.
Emoce se v tomto čase daly krájet, naštěstí soupeř svou střelou trefil pouze břevno a radost mohla vypuknout!

Po spočítání všech bodů jsme se o pouhé 2 body stali právoplatnými vítězi pražské kvalifikace a postupujeme do dalšího kola, ve kterém vyzveme vítěze z Libereckého a Ústeckého kraje.

 

Tento příspěvek má 2 komentářů

 1. Lipankova
  Lipankova

  Děkujeme za feedback , který si určitě všichni rádi přečtou . A ti kdo se osobně neúčastnili jako fanklub , poznají o co přišli , a snad se příště polepší a přijdou zafandit , ale rádi si přečtou jak šikovní naši děti jsou samozřejmě díky skvělému vedení vás všech trenérů , protože vy všichni do toho dáváte kus sebe a my to všichni vidíme a děkujeme za to .

 2. lanch
  lanch

  Pěkně chlapci! Gratulace a jen tak dál…

Napsat komentář